تبلیغات
BAYAZPIX - درکه؛ آشنایی با مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران
<کد تبلیغات> کسب درآمد
[ ]
 
 
درکه؛ آشنایی با مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران
نظرات

درکه در واقع ییلاقی است که در امتداد رودخانه درکه ایجاد شده است، آب و هوای خوب و جریان داشتن رودخانه درکه در آن باعث شده که این منطقه همیشه طراوت و تازگی خاصی داشته باشد. ورود امامزاده سید محمد والی که مقبره‌شان نیز در همین روستا قرار دارد، باعث گرایش بیشتر مردم به زندگی در آن شد و هم اکنون هم یکی از بزرگ‌ترین تفرجگاه‌های تهران به شمار می‌آید. محله درکه هم اکنون شامل خانه‌های ییلاقی و ویلاهایی است که باعث ایجاد کوچه باغ‌هایی در میان آنها شده است و کوهنوردان باید از این کوچه باغ‌ها راه را طی کرده و به مسیر کوهنوردی برسند. محل و مسیر کوهستانی درکه در شمال‌غرب تهران قرار دارد و آغاز یکی از مسیرهای محبوب کوه‌پیمایی در تهران است. اینجا یکی از تفریحگاه‌های مهم و قدیمی تهران است که بناید هیچ وقت آن را از نظر دور کنید. ییلاق خوش آب و هوای در پای کوه‌های بلند البرز با دسترسی آسان که می‌توان برای کوه‌پیمایی سبک و گشت و گذار و تفریح به آنجا رفت. حالا اگر علاقه دارید کوه‌پیمایی شما کمی با شلوغی همراه باشد، می‌توانید در روزهای آخر هفته (پنجشنبه و جمعه) به آن بپردازید، در غیر این صورت روزهای دیگر هفته نیز مناسب است.

درکه

درکه

درکه

وارد خیابان درکه که می‌شوید قبل از میدان درکه در کنار خانه معلم یک مسیر برای کوه‌پیمایی وجود دارد که کل مسیر تا پای کوه آسفالت است. بعد در بالای میدان نیز یک راه برای رسیدن به پای کوه وجود دارد که از میان ده درکه می‌گذرد. حال اگر به رودخانه علاقه دارید می‌توانید مسیر خود را از کنار رودخانه ادامه دهید، در غیر این صورت مسیر جایگزین در بالای رودخانه است. بعد از پیمودن این مسیرها به یک مسیر واحد خواهید رسید که از آن به بعد راه اصلی کوه‌پیمایی شروع می‌شود. در طول مسیر افراد محلی آن منطقه به عرضه محصولات خود می‌پردازند که یکی از شاخه‌های دره درکه است. به‌عنوان مثال در فصل تابستان گیلاس‌های محلی در آنجا به فروش می‌رسد و در فصل پاییز شاتوت و ازگیل که خریدن و خوردن آنها خالی از لطف نیست.

درکه

درکه

در ضمن کافه‌ها نیز آماده پذیرایی از شما کوه‌پیمایان در وعده‌های صبحانه، ناهار، عصرانه و شام هستند. البته در این کافه‌های توقع غذاهای آن‌چنانی نباید داشته باشید. اساس مسیر کوه‌پیمایی درکه یک مسیر تفریحی است تا ورزشی و بیشتر مردم با هدف رفتن و رسیدن به یک کافه در دل کوه پا به این دامنه می‌گذارند.

مسیر کوه‌پیمایی

درکه

اگر از محله درکه حدود دو کیلومتر در میان راه پر پیچ‌وخم و زیبای کنار رودخانه به سمت شمال حرکت کنیم به یک دوراهی می‌رسیم، مسیر سمت چپ به جنگل زیبای کارا می‌رسد و چنانچه مسیر مستقیم را ادامه دهیم پس از ۴ کیلومتر دیگر به پناهگاه پلنگ چال می‌رسیم. ادامه این مسیر ما را به ایستگاه ۵ تله کابین توچال می‌رساندمسیر کوه‌پیمایی درکه نسبت به سایر مسیرهای کوه‌پیمایی شمال تهران سختی کمتری دارد. در مسیر کوه‌پیمایی صدای رودخانه درکه که در فاصله کمی از مسیر قرار دارد همراه گوش‌نواز کوهنوردان است و این خصوصیت را دارد که هر کجا در مسیر قابلیت اطراق و رفع خستگی در منظره‌ای زیبا را داشته باشد.

درکه

ارتفاع بلند رشته‌کوه‌های دو طرف دره درکه باعث شده که در بیشتر طول روز مسیر اطراف رودخانه سایه باشد که برای تابستان خیلی مناسب است. در طول مسیر هم‌ سفره‌خانه‌ها و رستوران‌های زیادی پذیرای کوهنوردان وجود دارد. طبق سنت کوهپایه‌های شمال، آب انار، آلوهای ترش و شیرین جنگلی هم در طول مسیر قرار دارد.

جنگل کارا

درکه

برخی از کسانی که در مسیر دره درکه به سمت پلنگ چال کوه‌پیمایی می‌کنند، به جنگل کارا می‌روند اگر یک بار به این جنگل کوچک رفته باشید، دلتان می‌خواهد باز هم سری به آنجا به بزنید و ساعاتی را زیر درختانش استراحت و خستگی و فشار روحی ناشی از سر و صدای شهر را از وجودتان دور کنید. جنگل کارا به‌ویژه در روزهای پاییزی زیباست، زیرا برگ‌های درختان آن فرش زیبایی به رنگ زرد و نارنجی و قهوه‌ای پهن کرده‌اند که قطر آن چند سانتی‌متر است. درختان ازگیل وحشی، چشم‌اندازی تماشایی دارند. شاید خیلی از تهرانی‌ها این جنگل کوچک، اما زیبا را ندیده باشند. با تدارک یک برنامه کوه‌پیمایی ساده برای روز تعطیل می‌توانید خیلی راحت به جنگل کارا بروید. اگر دوست دارید زیبایی پاییز را ببینید و در تهران زندگی می‌کنید، با رفتن به درکه نخستین گام را برای دیدار جنگل کارا برداشته‌اید.

درکه

از میدان درکه حدود ۴۰ دقیقه مسیر پلنگ چال را در امتداد رودخانه بالا بروید و از کلبه کارا که کاملا مشخص است، به سمت چپ تغییر مسیر دهید، شیب تندی را می‌بینید که کنارش راه باریکی کوه‌پیمایان را به گردنه‌ای سنگی می‌رساند. از آنجا وقتی به سمت چپپ خود نگاه کنید، دره‌ای پردرخت را می‌بینید. مسیر را در سرازیری که ادامه دهید، به جنگل کارا می‌رسید.

درکه

از کلبه کارا تا جنگل کارا ۴۰ دقیقه راه است. این درختستان که به جنگل کارا معروف شده، گرداگرد خود کوه دارد و احساس می‌کنید وارد یک جنگل واقعی شده‌اید. اواخر بهار و سراسر تابستان شماری از علاقه‌مندان طبیعت در اینجا چادر می‌زنند و یکی دو روزی را دور از هیاهوی شهر می‌گذرانند. اگر در امتداد جویی که در جنگل است به سمت بالا بروید، به دربند قله چین کلاغ می‌رسید. از آنجا تا چین کلاغ راهی نیست؛ البته در روزهای پاییزی قله خیلی سرد است و اگر قصد دارید پس از توقفی در جنگل کارا به چین کلاغ بروید، باید بدنتان آماده باشد، لباس گرم و کفش مناسب داشته باشید و گروهی صعود کنید.

مسیرهای دسترسی به درکه

منطقه درکه در کوهپایه کوه‌های شمال تهران قرار گرفته است. از روش‌های زیر می‌توانید به این منطقه برسید:

ایستگاه مترو تجریش در میدان قدس قرار دارد، این ایستگاه در حال حاضر شمالی‌ترین ایستگاه خط ۱ مترو تهران است و در ایستگاه‌های «دروازه دولت» و «امام خمینی» با خطوط ۴ و ۳ مترو تلاقی دارد. بعد از خروج از این ایستگاه می‌توانید با سواری یا مینی‌بوس از میدان‌های تجریش یا قدس عازم درکه شوید. از طریق خط ۴ اتوبوس‌های تندرو می‌توانید به درکه بروید، این خط یکی از خطوط شمالی-جنوبی BRT و در امتداد بزرگراه نواب و چمران است که از پارک وی به ترمینال جنوب می‌رود. می‌توانید در ایستگاه «نمایشگاه» (محل دائمی نمایشگاه‌های تهران) پیاده شده و از طریق سواری‌های کنار پمپ بنزین ولنجک به درکه بروید.

درکه

برای رسیدن به درکه با خودروی شخصی نیز کافی است خود را به بزرگراه چمران برسانید و در مقابل نمایشگاه بین‌المللی تهران به سمت ولنجک حرکت کنید، بعد از رسیدن به میدان دانشجو مسیر را از خیابان درکه ادامه دهید تا به درکه برسید، همچنین می‌توانید در منتهی‌الیه بزرگراه یادگار امام وارد خیابان اوین شده و از آنجا رهسپار درکه شوید. فقط فراموش نکنید برای پیدا کردن جای پارک مناسب باید خیلی سحرخیز باشید وگرنه مجبور می‌شوید که خودروی خود را به سختی و با فاصله خیلی زیاد از محل شروع کوه‌پیمایی پارک کنید.

درکه

منبع: http://www.kojaro.com/


چهارشنبه 20 مرداد 1395ساعت : ساعت 09 و 00 دقیقه و 00 ثانیه| نویسنده : Mehraad Bayaz
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
generic rx شنبه 28 اردیبهشت 1398 ساعت 04 و 00 دقیقه و 30 ثانیه
erectile dysfunction otc medications http://viagralim.us erectile dysfunction otc medications !
Greetings from Carolina! I'm bored to tears at work so I decided to check out your blog on my iphone during lunch break. I really like the information you provide here and can't wait to take a look when I get home. I'm amazed at how quick your blog loaded on my cell phone .. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyways, very good site!
chocolate یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 ساعت 20 و 00 دقیقه و 20 ثانیه
Wow, this article is good, my younger sister
is analyzing these kinds of things, therefore I am going to let know
her.
shoe lifts سه شنبه 10 بهمن 1396 ساعت 05 و 01 دقیقه و 58 ثانیه
hello!,I like your writing so a lot! share we keep up a correspondence more about your article on AOL?
I need an expert in this area to resolve my problem.
Maybe that's you! Taking a look ahead to peer you.
دانلود فیلم پنجشنبه 11 آبان 1396 ساعت 19 و 41 دقیقه و 12 ثانیه
خیلی عالیه
feet complaints شنبه 25 شهریور 1396 ساعت 04 و 51 دقیقه و 03 ثانیه
I am really enjoying the theme/design of your weblog.
Do you ever run into any web browser compatibility issues?

A few of my blog visitors have complained about my blog not operating
correctly in Explorer but looks great in Chrome.

Do you have any advice to help fix this issue?
How do you treat Achilles tendonitis? شنبه 18 شهریور 1396 ساعت 01 و 51 دقیقه و 13 ثانیه
I was suggested this web site by means of my cousin. I am
no longer certain whether this submit is written by way of him as
no one else realize such designated about my difficulty.
You're wonderful! Thanks!
evanescentcage80.jimdo.com سه شنبه 17 مرداد 1396 ساعت 07 و 14 دقیقه و 34 ثانیه
I think the admin of this website is really working hard in support of his web page, as here every data is quality
based information.
quarrelsomeanot00.wordpress.com یکشنبه 15 مرداد 1396 ساعت 15 و 52 دقیقه و 20 ثانیه
This web site truly has all the information and facts I needed about this subject
and didn't know who to ask.
What do you do for Achilles tendonitis? شنبه 7 مرداد 1396 ساعت 20 و 27 دقیقه و 38 ثانیه
Useful information. Fortunate me I discovered your website accidentally, and
I'm shocked why this accident didn't came about earlier!
I bookmarked it.
BHW سه شنبه 29 فروردین 1396 ساعت 15 و 12 دقیقه و 02 ثانیه
You're so awesome! I don't believe I've read something like
this before. So good to discover someone with some unique thoughts on this
issue. Really.. thanks for starting this up. This web site is one
thing that is required on the web, someone with a bit of originality!
manicure دوشنبه 14 فروردین 1396 ساعت 07 و 13 دقیقه و 04 ثانیه
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time
a comment is added I get several emails with the same comment.
Is there any way you can remove people from that service?
Thanks a lot!
manicure پنجشنبه 10 فروردین 1396 ساعت 17 و 39 دقیقه و 41 ثانیه
Hi! I could have sworn I've been to this blog before but after checking through some
of the post I realized it's new to me. Nonetheless, I'm definitely glad I found it and I'll be bookmarking and checking back frequently!
manicure پنجشنبه 10 فروردین 1396 ساعت 17 و 30 دقیقه و 55 ثانیه
I think the admin of this web site is actually working hard in support
of his web page, since here every stuff is quality
based material.
manicure پنجشنبه 10 فروردین 1396 ساعت 16 و 42 دقیقه و 41 ثانیه
Have you ever considered about adding a little bit more than just
your articles? I mean, what you say is fundamental and everything.
However just imagine if you added some great pictures or videos to give your
posts more, "pop"! Your content is excellent but with pics and
videos, this blog could certainly be one of the most beneficial in its niche.
Excellent blog!
manicure پنجشنبه 10 فروردین 1396 ساعت 16 و 32 دقیقه و 16 ثانیه
An intriguing discussion is worth comment. I do think that you need to write more about this issue, it may not be a taboo subject but generally folks don't
speak about such subjects. To the next! All the best!!
Bahar چهارشنبه 20 مرداد 1395 ساعت 15 و 43 دقیقه و 55 ثانیه
سلام من همیشه وقت کنم میام به وبتون سرو میزنم و از مطالبتون نهایت استفاده را میبرم اومیدوارم هر روز پیشرفت کنید با سپاس
Mehraad Bayaz پاسخ داد:
سلام. تشکر تشکر
یگانه چهارشنبه 20 مرداد 1395 ساعت 09 و 18 دقیقه و 12 ثانیه
سلام عزیز خوبی؟ مطالب وبلاگتو دیدم بسیار زیبا بود معلومه که وقت گذاشتی .من یه پیشنهاد داشتم که واسه وبلاگ جفتمون خوبه اونم اینکه به وب سایت منم سر بزنی و باهم تبادل لینک داشته باشیم از این به بعد مثل دو تا دوست خوب واسه هم میشیم بعد از اینکه لینک کردی خبرم کن تا با افتخار لینکت کنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
صفحات اجتماعی
آخرین مطالب
درباره ما
موضوعات
نظر سنجی
کدوم بخش وبلاگ رو بیشتر دوست دارید؟

لینک دوستان
آرشیو مطالب
نویسندگان
برچسب ها
پیوندهای روزانه
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

آدرس IP شما
رتبه در گوگل
رتبه بندی
bayazpix.mihanblog.com value bayazpix.mihanblog.com trustrank bayazpix.mihanblog.com Real PageRank bayazpix.mihanblog.com Alexa/PR bayazpix.mihanblog.com Tic/PR bayazpix.mihanblog.com Tic/PR bayazpix.mihanblog.com Tic/PR bayazpix.mihanblog.com Tic/PR
بازدید
تبلیغات سایت