تبلیغات
BAYAZPIX - راهنمای سفر به جنوب شرقی آسیا
<کد تبلیغات> کسب درآمد
[ ]
 
 
راهنمای سفر به جنوب شرقی آسیا
نظرات
رای گردشگران کوله‌پشتی به دوش، رفتن به سمت جنوب شرقی آسیا سفری معمول و شناخته شده است. از دهه‌ ۷۰ میلادی افراد زیادی در سراسر دنیا به این منطقه سفر می‌کنند. جاذبه‌های جنوب شرقی آسیا از زیبایی‌های تایلند شروع می‌شود، به فراز و نشیب‌های لایوس می‌رسد و تا معابد انگکور وات کامبوج ادامه پیدا می‌کند. در این منطقه شرایط آب هوایی متنوع است. در ماه‌های گرم نوامبر تا آوریل، جمعیت زیادی به این خطه جذب می‌شوند. از این رو ساکنان اروپا می‌توانند برای رهایی از هوای سرد آنجا به هوای معتدل جنوب شرقی آسیا پناه آورند. با وجود وسعت منطقه، پراکندگی توریستی در اینجا نسبت به اروپا کمتر است. قیمت اجناس و خدمات در همه‌ جای این منطقه تقریبا یکسان است و خدمات حمل و نقل تنوع چندانی ندارد. ضمن این که توصیه‌های عمومی‌ سفر در مورد اینجا هم صدق می‌کند.

هزینه‌های معمول

اسکان

اسکان در جنوب شرقی آسیا بسیار ارزان تمام می‌شود. شما می‌توانید با هزینه‌ی ۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ ریال کامبوج یا ۱۶۰۰۰ تا ۴۰۵۰۰ کیپ لایوس که معادل ۲ تا ۵ دلار است یک اتاق کرایه کنید. هزینه‌ی یک شب اقامت در تایلند ۲۰۰ تا ۴۴۰ بات است که معادل ۶ تا ۱۳ دلار می‌شود. هزینه‌ی اقامت در ویتنام هم ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۷۵۰۰۰ دانگ ویتنام بوده که برابر با ۵ تا ۸ دلار است. این هزینه در اندونزی بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۳۵۰۰۰ روپیه است که معادل ۸ تا ۱۰ دلار می‌شود. به طور کلی در سر تا سر این منطقه می‌توانید با صرف هزینه‌ی ۱۵ تا ۲۰ دلار برای هر شب اقامت در یک اتاق خصوصی بپرازید. این قیمت در شهرها و مناطق توریستی بالاتر (به خصوص جزایر) بالاتر بوده و در مناطق روستایی ارزان‌تر است.از آنجا که می‌توانید با هزینه‌ی کم در کشورهای شرق آسیا اقامت داشته باشید نیازی به استفاده از خدمات رایگان کوچ سرفینگ و ایر بی‌ان‌بی ندارید چرا که با هزینه‌ی ۱۰ تا ۲۰ دلار می‌توانید در یک مکان امن اقامت داشته باشید. در سراسر این منطقه نیازی به رزرو جا وجود ندارد. از این رو برای گردشگران کوله‌پشتی به دوش سفر به اینجا مناسب است.

خوراک

غذاهای جنوب شرق آسیا

مواد غذایی در جنوب شرقی آسیا بسیار ارزان‌قیمت هستند. چنانچه بابت غذا هزینه‌ی زیادی متحمل می‌شوید بدانید یک جای کار ایراد دارد. اگر هوس سوشی نکنید، به ندرت هزینه‌ی غذای شما در روز از ۱۵ دلار بیشتر می‌شود.

در جنوب شرقی آسیا، خوراکی‌های خیابانی بسیار طرفدار دارند. به طور متوسط، حداکثر قیمت این وعده‌های غذایی ۱.۵۰ دلار است. دکه‌های فروش این نوع غذاها در خیابان‌های اصلی و بازارها قرار دارند. حتی در تایلند برای فروش این نوع غذاها، بازارهای ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. در سنگاپور بازارهای خیابانی را می‌توانید ببینید که قیمت غذاهای آنجا حدود۴.۲۵ دلار سنگاپور که معادل ۳ دلار آمریکا است. حتی اگر علاقه‌ای به غذاهای خیابانی ندارید و ترجیح می‌دهید که به رستوران روید باز هم تفاوت قیمت چندانی مشاهده نمی‌شود. برای مثال غذایی که در دکه‌های خیابانی ۱.۵ دلار است در رستوران ۳ تا ۵ دلار فروخته می‌شود.قیمت غذاهای فست فود مانند همبرگر، پیتزای بی‌کیفیت و ساندویچ حدود ۵ دلار است. اگر ذایقه‌ی حساسی داشته باشید و بخواهید که غذای با کیفیت‌تری تهیه کنید باید حداقل ۱۰ دلار خرج یک وعده‌ی غذایی کنید. برای مثال قیمت یک کاسه ماکارونی واقعا خوب ۸ دلار است و یک استیک خوشمزه حداقل ۲۰ دلار قیمت دارد.

حمل و نقل

اتوبوس آسان‌ترین روش حمل و نقل در آسیا محسوب می‌شود. با اتوبوس می‌توانید فارغ از بعد مسافت به هر جا که خواستید بروید. گردش‌گران کوله به دوش با این قضیه به خوبی آشنا هستند و اتوبوس‌های مخصوص گردشگری آماده هستند که شما را به هر کجا که می‌خواهید ببرند. هزینه‌ی اتوبوس بسته به جایی که می‌روید بین ۵ تا ۸ دلار در یک گردش ۶-۵ ساعته است. هزینه‌ی اتوبوس‌های شبانه بسته به میزان مسافت بین ۱۰ تا ۱۵ دلار است. هزینه‌ی حمل و نقل عمومی از چند سنت شروع شده تا چند دلار می‌رسد. برای مثال در بانکوک، هزینه‌ی اتوبوس عمومی ۴ بات (معادل ۱۰ سنت) بوده و هزینه‌ی قطار زیرزمینی ۳۵ بات (معادل ۱ دلار) است. در سنگاپور قیمت قطار شهری از ۱.۴۰ دلار سنگاپور شروع می‌شود که معادل ۱ دلار آمریکا است.

تاکسی های توک توک

تاکسی‌ها و توک-توک‌ها (تاکسی‌های کوچک بدون موتور) هزینه‌ای بیش از حمل و نقل محلی دارند و معمولا بر روی قیمت آن‌ها باید چانه زنی کرد. به طور معمول هزینه‌ آن‌ها دو تا سه برابر هزینه‌ وسایل نقلیه‌ی عمومی است. رانندگان آن‌ها معمولا قیمتی بالا را پیشنهاد می‌دهند و شما با گفتگو و حوصله می‌توانید قیمت را پایین آورید و به مقدار دلخواه برسانید. قیمت پیشنهادی شما بهتر است نصف قیمت پیشنهادی راننده باشد!

جدا از قطار خارجی سنگاپور-بانکوک (که مسیری طولانی است) خدمات قطاری در شرق آسیا محدود است و ارزش بررسی ندارد.

در مورد هواپیما پروازهای Air Asia و Tiger Airways می‌توانند با قیمتی مناسب و سرعتی بالا شما را جابه‌جا کنند. معمولا بلیت‌های این دو خط هوایی فروش شگفت‌انگیز دارند و می‌توانید با هزینه‌ی مناسب از این پروازها برخوردار شوید.

هزینه‌ی خدمات

برای مثال قیمت یک تور شهری ۲۰ دلار است. برای یادگیری غواصی چند صد دلار باید پرداخت کرد و هزینه‌ بازدید چند روزه از معبد انگکور ۳۹ دلار است. برای بررسی قیمت دیگر موارد لازم است که دفترچه‌ راهنمای هر شهر را بخوانید.

توصیه‌ اکید می‌شود که هیچ وقت قبل از وارد شدن به شهری اقدام به رزرو نکنید چرا که باعث افزایش هزینه‌های شما می‌شود. همیشه گزینه‌های در دسترسی برای انتخاب مناسب شما وجود دارد.

نکاتی درباره‌ی صرفه جویی در هزینه

جنوب شرقی آسیا واقعا ارزان‌قیمت است. هزینه‌ی روزانه شما در شرایط اقتصادی ۱۵ دلار و در شرایط معمول ۲۵ دلار است. ولخرج‌ترین مردم در آنجا عادت دارند که غذای غربی بخورند. چنانچه می‌خواهید سفری اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه داشته باشید سعی کنید سراغ غذاهای محلی بروید. چرا که شما این همه راه سفر نکرده‌اید که پول خود را بابت یک همبرگر بی‌کیفیت دور بریزید. اگر رویه‌ی شما این باشد که هر روز فست فود مصرف کنید روزانه نزدیک به ۳۵ دلار خرج شما می‌شود.

دیدنی‌های جنوب شرقی آسیا

بانکوک

شهر بانکوک تایلند

در بانکوک فرصت‌های زیادی برای تجربه کردن وجود دارد. غذاهای فوق‌العاده، فروشگاه‌های ارزان‌قیمت و جاذبه‌های گردشکری که می‌تواند خاطره‌ی خوبی از سفر برای شما به جای بگذارد.

جنگل‌پیمایی

جنگل های جنوب شرق آسیا

مهم نیست در کدم نقطه از جنوب شرقی آسیا قرار دارید. جنگل‌پیمایی معمولا یکی از برنامه‌های گردشگری توریست‌ها محسوب می‌شود. این منطقه از جنگل‌های شگفت انگیز با حیات وحش متنوع پوشیده شده است. بهترین جنگل‌ها در لایوس و مالزی قرار دارد با این حال تایلند هم چند جنگل دیدنی دارد.

انگکور وات

انگکور وات

این معبد یکی از بزرگ‌ترین دست‌ساخته‌های انسان است. حتی اگر علاقه‌ای به معابد نداشته باشید این مکان شگفت‌انگیز با نمایش نبوغ بشری شما را به وجد می‌آورد.

شرکت در جشن ماه

این جشن شبانه با حضور ۳۰۰۰۰ نفر در جزیره‌ی کو پنگان تایلند برگزار می‌شود و بزرگ‌ترین جشن جهان محسوب می‌شود.

یادگیری غواصی

غواصی

در این منطقه جایگاه‌های زیادی برای غواصی وجود دارد. بهترین مکان‌ها برای غواصی، کو تایو در تایلند، سیپیدان در مالزی و دیگر مکان‌های اندونزی و فیلیپین قرار دارد.

غذا خوردن در سنگاپور

غذاهای سنگاپوری

سعی کنید حتما غذاهای سنگاپوری را امتحان کنید.ضمن این که بازدید از هند کوچک (Little India) و محله‌ی چینی‌ها را در سنگاپور فراموش نکنید. در آنجا می‌توانید بهترین و ارزان‌ترین غذاهای آسیایی را پیدا کنید.

بازدید از جزایر گرمسیری

بیشتر جزایر گرمسیری دنیا در این منطقه واقع شده‌اند.از این رو این امکان برای شما فراهم است که در سواحل آفتاب بگیرید و در آب لاجوردی آنجا آب‌تنی کنید. جزایر پرهنتیان مالزی، جزیره‌ی رابیت کامبوج، جزایر کولانتا و کوچانگ در تایلند از جمله‌ی بهترین جزایر هستند.

دیدن معابد

معابد جنوب شرق آسیا

جاذبه‌های زیادی در جنوب شرقی آسیا وجود دارد. تنوع غذایی، لباس، نوشیدنی و معادن زیاد از جمله‌ی این موارد هستند. به طوری که نمی‌توان سفر را بدون دیدن معابد به پایان رساند. معابد بسیار زیادی در این منطقه می‌بینید از این رو سعی کنید تا آنجا که امکانش فراهم است از این معابد منحصر به فرد بازدید کنید.

غواصی در سیپیدان

سیپیدان یکی از بهترین محل‌های غواصی در جهان است که در مالزی قرار دارد. چنانچه گواهی غواصی دارید پس از احتیاط‌های لازم غواصی را در این مکان فوق العاده شروع کنید. جدا از غواصی جاذبه‌های دیگری در این بخش از مالزی وجود دارد.

بالی

جزیره بالی

بالی یکی از محبوب‌ترین بخش‌های اندونزی به حساب می‌آید و ساحل کوتا یکی از قسمت‌های معروف بالی است. این را هم بدانید که روزهای اینجا بسیار گرم و مرطوب است. در بالی سواحل بزرگی برای خانواده‌ها وجود دارد و چشم‌انداز شالیزارهای برنج، سرسبزی خاصی به این منطقه بخشیده است. شهر کوچک "یوبود" در بالی به علت غذاها و رقص محلی‌اش معروف است.

دیدن از خلیج ‌هالونگ

خلیج هالونگ

خلیج هالونگ چند ساعت از هانوی پایتخت ویتنام فاصله دارد و جلوه‌ای از زیبایی‌های طبیعی در ویتنام را به نمایش می‌گذارد. برای سفر به این جزیره مراقب شرکت‌های کلاهبردار باشید و شرکت‌های معتبر را انتخاب کنید. هالونگ از جمله مناطقی است که ارزش هزینه کردن را دارد.

شهر هوشی‌مین

شهر هوشی مین

هوشی‌مین بزرگ‌ترین شهر ویتنام است. شاید نتوانید تصور کنید که این حجم از جمعیت و اتومبیل چگونه در این شهر اداره می‌شوند.

تماشای طلوع آفتاب بر فراز آتش‌فشان‌های اندونزی

یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی جزیره‌ی جاوا، مونت برومو و پارک ملی آن است.به طوری که نمی‌خواهید هیچ نقطه‌ای از این چشم‌انداز را ندیده باقی بگذارید. اگر در اوسط ماه اوت (اواخر مرداد ماه) به این نقطه سفرکنید می‌توانید در مراسم ماهانه‌ی "اوپکارا کاسودو" شرکت کنید. سعی کنید صبح زود از خواب بیدار شوید تا شاهد تماشایی‌ترین طلوع آفتاب زندگی خود باشید.


منبع: http://www.kojaro.com/

پنجشنبه 13 خرداد 1395ساعت : ساعت 08 و 00 دقیقه و 00 ثانیه| نویسنده : Mehraad Bayaz
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
What is a heel lift? سه شنبه 17 مرداد 1396 ساعت 16 و 08 دقیقه و 42 ثانیه
This blog was... how do you say it? Relevant!! Finally I've found something
that helped me. Thank you!
BHW دوشنبه 28 فروردین 1396 ساعت 21 و 18 دقیقه و 58 ثانیه
Hi there, everything is going fine here and ofcourse every one is sharing information, that's actually fine, keep up writing.
afshin پنجشنبه 13 خرداد 1395 ساعت 19 و 08 دقیقه و 56 ثانیه
سلام اگه مایلید تبادل لینک کنیم
النا پنجشنبه 13 خرداد 1395 ساعت 13 و 11 دقیقه و 51 ثانیه
عزیزم تا حالا یه لیست جالب از متنوع ترین وبلاگ ها رو داشتی؟ می خوای ببینی؟ کافیه بهم سر بزنی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
صفحات اجتماعی
آخرین مطالب
درباره ما
موضوعات
نظر سنجی
کدوم بخش وبلاگ رو بیشتر دوست دارید؟

لینک دوستان
آرشیو مطالب
نویسندگان
برچسب ها
پیوندهای روزانه
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

آدرس IP شما
رتبه در گوگل
رتبه بندی
bayazpix.mihanblog.com value bayazpix.mihanblog.com trustrank bayazpix.mihanblog.com Real PageRank bayazpix.mihanblog.com Alexa/PR bayazpix.mihanblog.com Tic/PR bayazpix.mihanblog.com Tic/PR bayazpix.mihanblog.com Tic/PR bayazpix.mihanblog.com Tic/PR
بازدید
تبلیغات سایت